Küçük işletmeler için facebook üzerinden ağ oluşturmak ne kadar önemliyse, email marketing için bu durum çok daha büyük bir değer taşımaktadır. Facebook güncellemeleriniz kitlenizin bir kısmı tarafından görülebilirken, email marketing yoluyla kitlenizin tümüne iletilmektedir. İyi haber? Abone listenizi büyütmek için Facebook’u kullanabilirsiniz. İşletme sahiplerinin %98 email marketing in şirketleri için “önemli” olduğunu söylüyor, eğer siz hala email marketing e şans vermiyorsanız, işte tam zamanı. Elbette takipçi listenizi geliştirmediyseniz email bültenleriniz yeteri kadar etkili olmayacaktır – ve facebook hayranlarınız bu işe başlamak için en doğal başlangıç noktasıdır. Facebook hayranlarınızı email takipçilerinize nasıl dönüştüreceğinizi mi merak ediyorsunuz? İşte size Facebook sayfanızı email pazarlama listenizi geliştirmek için nasıl kullanabileceğinizi gösteren 6 yol.

Facebook lead ads kullanarak abone sayınızı artırmak çok kolay
Doğru bir müşteri kitlesine ulaşmak, onların dikkatini çekmek ve sizinle kontakt bilgilerini paylaşmalarını teşvik etmek gerçekten zor ve maliyetli bir iş. Ama Facebook Lead Ads bu noktada sahneye çıkıyor. Facebook Lead Ads ile potansiyel müşteri oluşturma tüm diğer pazarlama kanalları ile karşılaştırılınca çok daha uygun maliyetli ve en önemlisi toplanan müşteri bilgileri %99 doğru! Facebook Lead Ads ile deha detaylı bilgiye Facebook Yardım Merkezinden ulaşabilirsiniz.

Haberlerinizden bahsedin ve zaman tünelinizde paylaşın 
Bir email bülteni gönderdiğinizde, Facebook sayfanızda bülteninize yer vermeyi deneyin. Gündelik Facebook takipçilerinize, bültenlerinizin takip oranını artırmak için, size Facebook dışından da ulaşabileceklerini hatırlatan bir mesaj verin.

Facebook sayfanıza üyelik uygulaması ekleyin
Facebook zaman tüneli, takipçilerinizle bir çok yoldan iletişim kurmanızı sağlayan, çok sayıda uygulama geliştirme seçeneğine sahiptir. Ve sizin haber bültenlerinize gelince, okuyucularınızı haberlerinizi takip etmek için davet etmek üzere kendinize özel bir Facebook iş sayfası yaratabilirsiniz. Bunu yaptıktan sonra, bu gelişmeyi onlara hatırlattığınızdan emin olun. Unutmayın ki kapak fotoğrafı ve ön sayfa reklam dili veya email üyeliklerini içeremez, sekmeler size anında abone kazanmak için yardımcı olacaktır. Ek bir avantaj olarak, tüm yeni opt-in’ler abonelik veritabanınıza otomatik olarak yerleştirilir.

Facebook sayfanızdaki “Hakkında” tanımını en uygun hale getirin
Facebook zaman tüneli size işinizle ilgili açıklama eklemeniz için kapak resminin altında bir alan ayırmıştır. Bu alan Facebook’un sağladığı müthiş bir olanaktır, bu alandan faydalanın ve tam bir açıklama (150 karaktere kadar) yazın ve email kayıt sayfanızın linkine yer vermeyi unutmayın. İşinizin sesini ve hissini başarıyla aktarmak için, sözcüklerinizi dikkatle seçin. Tüketicilerin %74’ü alışverişlerini sosyal ağları takip ederek yapıyor, uzun vadeli aboneler kazanmak için sayfanızın iyi işliyor olması çok önemlidir.

Abonelerinizi teşvik edin
İdeal bir dünyada, haber bülteninizin içeriği kendi kendini satacaktır – ancak dikkatimizi çekmek için çok fazla bağıran içeriklerle, abonelerinizin gelen kutularına girmenize izin vermeleri için bir motivasyona ihtiyaçları var. Gelecekteki müşterilerinizi, abone olmak için cazip nedenler sunarak teşvik edin. Emaillerinizde üye olmak için insanları cesaretlendirecek yarışmalar düzenleyin veya indirim kuponları dağıtın. Yeni abonelere ücretsiz hediyeler teklif etmek, listenizi geliştirmek için harika bir yoldur. Örneğin, e-kitap veya dijital bir ürünü, kayıt oldukları için teşekkür amacıyla gönderebilirsiniz. Bir tane daha öneri? Abonelerinizin email haber bültenlerinize kayıt olmalarını sağladıktan sonra, ilgilerini üzerinizde tutun. Onlara bilgi veren ve sorunları çözmelerinde yardımcı olan faydalı içerikler gönderin. Facebook güncellemeleriniz kadar sık emailler atmak zorunda değilsiniz (neyse ki), ama email aboneleriniz hala sizin dijital topluluğunuzun bir parçasıdır. Zamanlarını önemseyin, onlara kullanabilecekleri bilgiler ve kaynaklar ile ilgi çekici teklifler verin. Böylece abone listenizi geliştirmekle kalmayacak, şirketinizin kazancını artıran mutlu ve tatmin olmuş müşteriler edineceksiniz.

[subscribe_button lang=”tr”]