Yüksek dönüşüm oranı sebebiyle en etkili dijital pazarlama yöntemlerinden biri olan e-posta pazarlaması birçok şirketin satış hedeflerine ulaşmasını kolaylaştırıyor. Yapılan araştırmalar e-posta pazarlamasında dönüşüm oranının yüzde 60’lara kadar çıktığını gösteriyor. Bu yüksek oran e-posta pazarlamasının doğrudan hedef kitleye ulaşan en etkili yöntemlerden biri olmasının doğal sonucu olarak değerlendiriliyor.

E-posta pazarlamasında dikkat edilmesi gereken unsurların başında kaliteli ve etkileyici içerik oluşturmak geliyor. Oluşturulan bu içerikte ürün veya hizmetinizin e-posta kullanıcısına nasıl fayda sağlayacağını vurgulamak e-posta pazarlamasının başarısını etkileyen faktörlerden biri.

Sendloop olarak daha önce başarılı olmuş pazarlama içerikli e-postaların ortak özellikleri sizler için inceledik…

1. Kolay okunabilir

Pazarlama içerikli e-postaları okumak için kullanıcılar fazla zaman ayırmak istemeyebilir. Bu nedenle e-posta pazarlaması için kısa ve kolay okunabilir içerikler oluşturmak son derece önemli. Yüksek dönüşüm oranı sağlamış pazarlama e-postalarının genellikle kısa metinler içerdiği göze çarpıyor. Siz de içeriklerinizde maddelendirilmiş kısa cümleler, büyük puntolu dikkat çekici kelimeler kullanarak e-postalarınızın etkinliğini artırabilirsiniz.

2. Okuyucuyu call to action’a yönlendirmek

E-postalarda kullanılan başlık, tasarım, metin ve görselinin okuyucuyu call to action’a (CTA) yönlendirmesi son derece önemli. Tüm bu özelliklerin uyum içerisinde bir mesaj veriyor olması ve okuyucuyu CTA bağlantısını tıklamaya motive etmesi başarılı e-postaların ortak özelliklerinden biri.

3. Etkileyici, eğlendirici ve bağlantılı

Pazarlama içerikli e-postaların başarılı olması için okuyucuda etki yaratması gerekiyor. Okuyucuyu heyecanlandıran, ilgi çeken bir e-posta onu ürün veya hizmeti satın almaya kolayca yönlendirebilir.

E-postaların doğrudan hedef kitleye gönderiliyor olması içeriğin hedef kitleyle bağlantılı olmasını gerektiriyor. Okuyucunun ilgi alanına giren bir ürünün etkili bir şekilde sunulması e-posta kullanıcılarını hedefe yönlendirmenizi kolaylaştırabilir.

4. Faydayı kanıtlamak

Başarılı olmuş pazarlama içerikli e-postaların, tanıttıkları ürün veya hizmetin kullanıcıya hangi konuda fayda sağlayacağını açıkça belirttiğini görüyoruz. Bu faydayı kanıtlamak için kullanılacak vaka çalışmaları, videolar ya da okuyucu tarafından anlaşılabilecek düzeyde sektör terimi kullanmak işinize yarayabilir.

5. İçerik dilini gözden geçirmek

E-postalarınızın başarısını artırmak için oluşturduğunuz içeriği kullanıcılarla paylaşmadan önce çalışma arkadaşlarınız ya da bu konuda yardım aldığınız uzmanlarla paylaşabilirsiniz. Böylece sizin gözünüzden kaçmış olan bazı uygun olmayan ya da olumsuz ifadeleri değiştirerek e-posta pazarlamanızın başarısını artırabilirsiniz. Başarılı e-postaların okuyucularda olumlu ve harekete geçirici duygular uyandıran içeriklere sahip olduğunu unutmamak gerekiyor.

Paylaştığımız ipuçlarını değerlendirerek siz de başarılı bir e-posta pazarlaması gerçekleştirebilir ve satışlarınızı artırabilirsiniz. E-posta pazarlamasıyla hedef kitlenize en kolay şekilde ulaşmak ve satışlarınızı artırmak istiyorsanız hemen ücretsiz hesabınızı oluşturarak e-posta pazarlamasında en büyük destekçiniz olan Sendloop ile tanışın.

[subscribe_button lang=”tr”]