Etkili bir e-posta kampanyası pek çok farklı amaca hizmet edebilir. Satışları artırmak, yeni müşterilere ulaşmak, müşteri sadakati oluşturmak bunlardan sadece bazıları. Üstelik bunları sağlamak için geleneksel yöntemler yerine biraz daha yaratıcı yaklaşımlar tercih etmeniz de her zaman etkiyi artırabilir.

Örneğin basit bir doğum günü mesajını doğru yaklaşımla son derece etkili bir pazarlama aracı olarak kullanabilirsiniz. Her şeyden önce ilgili ve anlamlı bir doğum günü e-posta kampanyası ile müşteri bağlılığı oluşturabilir, marka imajınızı pekiştirebilir ve satışlarınızı artırabilirsiniz.

Doğum günü kampanyası ile müşteri bağlılığını artırın
Facebook üzerinden oturum açtırma ve opt-in formlarınız üzerinden ulaştığınız doğum günü bilgileri sayesinde, kullanıcılarla markanız arasında güçlü bağlar kurmanız hiç de zor değil. Doğum günleri herkesin sevildiğini, değer gördüğünü, hatırlandığını hissetmek istedikleri özel günlerin başında yer alıyor. Siz de hem markanızı hatırlatmak hem de müşterilerinizi hatırladığınızı göstermek için doğum günü mailing kampanyaları hazırlayabilirsiniz.

E-posta kampanyanızın her adımına özen gösterin
İçeriğiniz ne olursa olsun e-postanızın en önemli kısımlarının başında konu satırı ve başlık geliyor. Başlık ve konu satırınız ne kadar kişiye özel ve samimi olursa o kadar etkileyici olur ve açılma şansı da büyük oranda artar.

Eğer Sendloop gibi gelişmiş bir e-posta pazarlaması aracı kullanıyorsanız bu konuda işiniz daha kolay. Basit bir şekilde göndereceğiniz e-postayı kişiselleştirebilir ve doğum gününde daha da dikkat çekici hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

Doğum günü e-postalarında unutmamanız gereken önemli konulardan biri de, e-postanızı bir satış sahasına çevirmemenizin daha yararlı olacağı. Müşterilerinizle aranızda bağ kurmanın yolu onlarla gerçekten ilgilendiğinizi gösterebilmekten geçer. E-posta içeriğinde güzel teklifler sunmak ya da okuyucuyu etkileyici, güzel cümleler kullanmak işinize yarayabilir.

Otomasyon sisteminden yararlanın
Doğru bir mailing kampanyası ancak seçtiğiniz bir listeye veya segmente özel gönderim yapabilirseniz anlamlı olabilir. Ancak otomasyon, e-postaların direkt olarak seçili kişilere gönderildiği bir iş akış sistemi olarak daha yararlı olabilir. Otomasyon bireysel kullanıcılara daha özel bir deneyim sunmak için abone verilerini kullanır. Bu veriler ve kullanıcı aktiviteleri doğrultusunda kişiye özel teklifler ve kampanyalar hazırlayabilirsiniz ve iletişim sürecini hızlandırabilirsiniz.

E-posta pazarlaması sürecinde işinizi oldukça kolaylaştıracak olan doğum günü kampanyalarını kullanarak satışlarınızı çok büyük bütçeler harcamadan üst seviyelere çekebilirsiniz. Kullanıcı verilerini ve yıllık iş akışı sistemlerini kullanarak doğum günü kuponları, teklifler ve kampanyalar hazırlayıp bunları doğru zamanlamayla göndermeye özen göstermeniz faydalı olabilir.

Siz de paylaştığımız ipuçlarını göz önünde bulundurarak içerik ve tasarım açısından başarılı doğum günü kampanyaları hazırlayabilirsiniz. E-posta pazarlamasında istediğiniz noktaya ulaşmak için bu konuda bir de uzman bir iş ortağına ihtiyacınız olabilir. Gelin, siz de hemen ücretsiz hesabınızı oluşturarak Sendloop ile tanışın, e-posta pazarlamasında profesyonel destek almanın avantajlarından yararlanın.

[subscribe_button lang=”tr”]