1

E-mail marketing ölmedi! Çok büyük çoğunluk için e-mail hala ROI anlamında en büyük dönüşü sağlayan kanal.

Müşteriler artık her etkileşimin kendileriyle gerçekten ilgili olup olmadığını kontrol ediyor ve alakasız e-mailleri blokluyor ve hatta abonelikten ayrılıyor.

E-mail kişiselleştirmesi, müşterilerin ‘ilgililik’ araması durumuna hitap ediyor. Bu durumda e-mail marketing hizmetleri de abonelikten ayrılma oranlarını düşük tutarken, kaliteli trafiği düzgün işlemek zorunda.

Erken sonuçlar çok ilginç;
E-mail marketing sektöründen 200 kişi, e-postalarda kişiselleştirmenin açılım oranlarını %95 oranında arttırdığını söylüyor, bir o kadarı da click-through oranlarında artış gözlemlendiğini belirtiyor.

1

E-mailleri kişiselleştirmek için kullanılan data türleri de bir o kadar etkileyici. Kişilere ismiyle hitap etmek için ‘İsim’ bilgisini kullanmanın en popüler şey olduğunu düşünsek de, tahmin ettiğimiz kadar çok kullanılan bir data türü değil. Bu şaşırtıcı evet; ama esas şaşırtıcı olan sosyal medya profilinin ikinci en çok kullanılan data türü olması.

E-mail-kişiselleştirmesi-için-hangi-bilgileri-kullanıyorsunuz---

Erken bilgiler ayrıca müşteri segmentasyonunun engin bir okyanus olduğunu gösteriyor. E-mail segmentasyonu yapan kişilerin %28’i 2-5 segmenti hedeflerken, pek çoğu için çok daha fazla segment hedef alınmalı. %7’si ise tek bir segment hedefli olarak çalışıyor.

email-personalization-number-segments-2

E-maillerinizi kişiselleştiriyor musunuz? Bunu nasıl yapıyorsunuz? Hangi data türlerini kullanıyorsunuz? Kurallara göre mi yoksa machine learning kullanarak mı segmentleme yapıyorsunuz? Sendloop ile e-posta göndermeye şimdi başlayın, kişiselleştirilmiş e-postalarla hedef kitlenize en hızlı ve kolay şekilde ulaşın!

Kaynak: http://venturebeat.com/2015/11/12/early-survey-results-95-of-email-marketers-see-open-rate-increase-with-personalization/

[subscribe_button lang=”tr”]