hello@sendloop.com (888) 979 7363 Help Center
Sendloop

E-mail açılım oranlarının kişiselleştirme ile %95 artırın

Written by Begum Bekdemir on November 24, 2015

1

E-mail marketing ölmedi! Çok büyük çoğunluk için e-mail hala ROI anlamında en büyük dönüşü sağlayan kanal.

Müşteriler artık her etkileşimin kendileriyle gerçekten ilgili olup olmadığını kontrol ediyor ve alakasız e-mailleri blokluyor ve hatta abonelikten ayrılıyor.

E-mail kişiselleştirmesi, müşterilerin ‘ilgililik’ araması durumuna hitap ediyor. Bu durumda e-mail marketing hizmetleri de abonelikten ayrılma oranlarını düşük tutarken, kaliteli trafiği düzgün işlemek zorunda.

Erken sonuçlar çok ilginç;
E-mail marketing sektöründen 200 kişi, e-postalarda kişiselleştirmenin açılım oranlarını %95 oranında arttırdığını söylüyor, bir o kadarı da click-through oranlarında artış gözlemlendiğini belirtiyor.

1

E-mailleri kişiselleştirmek için kullanılan data türleri de bir o kadar etkileyici. Kişilere ismiyle hitap etmek için ‘İsim’ bilgisini kullanmanın en popüler şey olduğunu düşünsek de, tahmin ettiğimiz kadar çok kullanılan bir data türü değil. Bu şaşırtıcı evet; ama esas şaşırtıcı olan sosyal medya profilinin ikinci en çok kullanılan data türü olması.

E-mail-kişiselleştirmesi-için-hangi-bilgileri-kullanıyorsunuz---

Erken bilgiler ayrıca müşteri segmentasyonunun engin bir okyanus olduğunu gösteriyor. E-mail segmentasyonu yapan kişilerin %28’i 2-5 segmenti hedeflerken, pek çoğu için çok daha fazla segment hedef alınmalı. %7’si ise tek bir segment hedefli olarak çalışıyor.

email-personalization-number-segments-2

E-maillerinizi kişiselleştiriyor musunuz? Bunu nasıl yapıyorsunuz? Hangi data türlerini kullanıyorsunuz? Kurallara göre mi yoksa machine learning kullanarak mı segmentleme yapıyorsunuz? Sendloop ile e-posta göndermeye şimdi başlayın, kişiselleştirilmiş e-postalarla hedef kitlenize en hızlı ve kolay şekilde ulaşın!

Kaynak: http://venturebeat.com/2015/11/12/early-survey-results-95-of-email-marketers-see-open-rate-increase-with-personalization/

Satışlarınızı ve websitesi ziyaretçi adedinizi arttırmak, taktik ve araçları öğrenmek için şimdi kayıt olun:

Abone listemize üye olun

Subscribe To Our Mail List

Get notified about latest email marketing trends, tips and tricks by subscribing to our mail list. You will receive our newsletter once a month.

Subscribe to our mail list

Building an e-commerce emailing strategy for success

Easy to apply tips and tricks for increasing your e-commerce sales with email marketing

Download the free e-book
 
CALL US FOR DETAILS