Nasıl bir kapı bekçisi, bir satış elemanının yöneticilere ya da yetkililere ulaşmasını önleyebilirse, konu başlığı da muhtemel bir müşteriyi satış e-mailinden uzak tutabilir. Ve ana metin için ne kadar araştırma yaptığınızın ve zaman harcadığınızın bir önemi yoktur – yaptığınız sıkı çalışma çöpe gitmiş olur.
Bir konu başlıklarını iyi yapan şey nedir? Saldırganca davranmak pek de iyi bir fikir değildir. Düşünün biraz – “Sana bir şey satmak istiyorum” diyen bir konu başlıkları olan emaili açmak ister miydiniz? Bu ileti doğruca spam dosyasına gidiyor.

Eğer muhtemel bir müşteriye ulaşıyorsanız, ya belli ilgi alanlarına karşılık veriyorsunuz (örneğin, web sayfanızı ziyaret ettiler veya şirketinizle sosyal medya üzerinden temasa geçtiler) ya da onlara yardımcı olabileceğinize dair somut nedenleriniz var (örneğin, antrenmanda yapılan hatalara dair bir tweet attılar ve nasıl olduysa siz de bir spor hocasısınız). Şimdi de müşterinizin sizinle temas kurmasını ve işin gerçekleşmesini sağlayalım…
En iyi satış email konu başlıkları yaratıcı, ilgi çekici ve abartılı olmadan bilgilendirici olanlardır. Muhteşem bir konu başlıkları yazmak kolay iş değildir, o nedenle farklı durumlar için hazırlanmış 26 tane ilgici çekici satış emaili konu başlıkları derledik. Kendi kullanımınız için kişiselleştirin ve açılma ve okunma oranlarınızın nasıl tavan yaptığını izleyin.

İlham verici e-posta kampanyaları örnek 1:

8fcdf678070e97cf993d7bcd2d87251a

1) “[Amaç] hakkında Soru”
Sorunuz nedir? Bunu öğrenmek için emailinizi açmak durumunda kalacaklar.

2) “İletişime geçmemi [Ortak bağlantımız] önerdi”
Yönlendirmeden daha güçlü olan sayılı şey vardır. Eğer muhtemel müşterinizle ortak bir tanıdığınız varsa, emailinizin konu başlıklarına o kişinin ismini yazmayı unutmayın. Muhtemel müşteriniz o kişiye ne kadar çok güveniyorsa, sizin emailiniz de bir o kadar ikna edici olur.

3) “İlerleyen basamaklarımız”
İlk bağlantıyı devam ettirmek veya gidişatı yeniden düzenlemek için böyle bir konu başlıkları kullanın.

4) “Bu emaili açmayın”
Bu Manicube adında bir manikür hizmeti sunan şirketten geliyor. Küçük bir çocukla zaman geçirme fırsatınız olduysa bilirsiniz, bir kişiye bir şeyi yapmamasını söylemek, o davranışı daha cazip hale getirir. Kazanmak için ters psikoloji!

5) “Başlamak için X seçenekleri”
Ana metninize ilişkinizi nasıl başlatacağınıza dair bir kaç bilgi noktası sokuşturun (içerik teklifi, telefon çağrısı, mevcut müşteriler için yükseltme fırsatı, vb) ve başlayabilirsiniz.

İlham verici e-posta kampanyaları örnek 2:

dc3e1e62b6e2b86ab7b8b5e67be920c9

6) “Merhaba [isim], [soru]?”
Sorular cevapları yaratır. Konu başlıklarında soru içeren emailler açılmaları ve karşılıkları yaratır.

7) “Kalmalı mıyım gitmeli miyim?”
Bir süredir muhtemel müşterinizden ses seda yoksa bu konu başlıklarını devre dışı bırakın ve yerine akıllıca hazırlanmış bir ayrılık emaili gönderin.

8) “[İlgi alanın] ile ilgili şunu biliyor muydun?”
Muhtemel müşterinizin ilgi alanına ait bir konuda sunacağınız faydalı öneriler ve istatistikler, inandırıcılığınızı ortaya koyar ve aranızdaki sohbeti ilerletir.

İlham verici e-posta kampanyaları örnek 3:

3b4ea284e8c380f320f5042395a66af5

9) “İstediğini alabildin mi?”
Bunu web sayfası ziyaretçisi ile ilişkinizin iyi olup olmadığından emin olmak için kullanın. Onlar açık bir yardım talebinde bulunuyorlar – nasıl hizmet sunabileceğinizi sorun.

10) [sabahattin ali konu başlıkları]
Birçok insan email hazırlarken büyük harflere de yer verir (bazıları DaHa dA ileri gidebilir). Bunu akılda tutarak, sadece küçük harf kullandığınız konu başlıkları daha dikkat çekici olacaktır.

[subscribe_button lang=”tr”]