Okuyucularınızın, e-postanızı açması için merak uyandırmaya çalışma modası çoktan geride kaldı. E-posta konu başlıkları göndericilerin istenmeyen e-postaları artırdıklarından beri daha ilgi çekici hale geldi. Aşağıdaki 5 yaratıcı ipucunu takip etmeniz durumunda, çözüm yolları aramak gayet eğlenceli.

İstatistikler okuyucuların %64’ünün bir e-postayı konu başlığı sayesinde açtıklarını gösteriyor; okuyucuların yarısına yakını için ise konu başlığı e-postayı açıp açmamak arasında karar faktörü oluyor. E-posta gibi bir gücün kilidini açmak için gereken anahtar “konu başlığı”

Başarılı konu başlıkları oluşturmanız için daha önce duymadığınız ipuçlarını bir araya getirdik. Bu ipuçları her gün duyduğunuz ‘Yaratıcı Olun!’ gibi ipuçları değil. Bu beş ipucu yaratıcılık nehrinizin akmasını sağlayacak.

1-Kültürel bir referans göstermeye çalışın
Akıllıca hazırlanan ve sözcük oyunları içeren bir kültürel referans göstermek gibisi yoktur. Bir film repliği, ünlüler hakkında küçük bir dedikodu ya da bir şarkı ismi yazabilirsiniz. Bu başlıkların ilgi görmesinin sebebi elbette zengin bir pop kültürün varlığı. Ek olarak, Netflix gibi servisler, insanların klasik filmlere, müziğe ve Televizyon programlarına bağlanmasına yardımcı oluyor. Beyin fırtınası yapın, hatırlanabilir sözcük oyunlarını düşünürken not etmek için, elinizin altında bir defter bulundurun.

2-Hashtag Kullanın
Trend konular ve sosyal medyaya gösterilen referanslar, okuyucuların ilgisini çekebilir. Haftalık hashtagler ve son günlerde popüler olan trendlerden ilham almayı düşünebilirsiniz. Facebook, Twitter ya da Pinterest kullanıyorsanız, bu prensipleri e-postanıza taşıyın.Konu başlığında hashtag bulunan e-postalar, yüksek sosyal medya bilgisi olduğunu gösterir. Konu başlığı Facebook ya da Twitter paylaşımı olarak görünebilir.

3-Karşılık görmek için cömert olun
Modern pazarlama, müşterilerinizin sizden bir şey almasını istemeden önce onlara bir şey verme fikri üzerine kuruludur. İnsanların gönderdiğiniz e-postalara tıklaması için, onlara bir teklifiniz olduğunu söyleyin – ancak bunu onların gözüne sokmayın. İlk alışveriş sonrası hediye, indirimli kargo, ya da ücretsiz danışmanlık önermeyi deneyebilirsiniz. Müşterilerinize değerli bir şeyler vermek, onların farklı ek ürün ya da servisleriniz için geri gelme ihtimallerini arttıracaktır.

4- Espri yeteneğinizi kullanın
Etkili bir gözleme dayanan bir espri ile okuyucuların gülmelerini sağlayabilirsiniz. Bu espri komik bir anektot bile olabilir. Birkaç mizah sitesini gezer, sitcomları izler, ya da sosyal medyada mizah içeren paylaşım gruplarını takip ederseniz, sizi güldüren şeyleri bulup bunu e-posta konu satırınıza nasıl uyarlayabileceğinizi düşünebilirsiniz.

5-Açıklayıcı olun
Eğer zorlanıyor ve bunalmış hissediyorsanız, herhangi yaratıcı bir fikir oluşturamazsınız. Ama bu elbette dünyanın sonu değil. Konu satırının başına önemli sözcükler seçip açıklayıcı bir konu yazabilirsiniz. Yeni bir ürünü açıklayabilir, ya da yeni bir indirimle ilgili belirli detaylar verebilirsiniz.

Konu satıları okunurken eğlenceli olduğu kadar, oluştururken de eğlenceli olabilir. Biraz alıştırma yaparak ve yukarıdaki ipuçlarının yardımıyla, akılda kalıcı ve okuyucuları aksiyona geçirecek konu başlıkları yaratabilirsiniz.

[subscribe_button lang=”tr”]