E-posta pazarlaması, şirketlerin müşterileriyle iletişim kurmak için kullandıkları en etkili ve düşük maliyetli dijital araçlardan biri. E-posta pazarlamasının doğru ve etkin bir şekilde uygulanması işletmelere önemli avantajlar sağlıyor ve sahip olduğu bu özellikler sayesinde e-posta pazarlaması düşük maliyetli, ölçülebilir ve hedefli bir iletişim kurma yöntemi olarak hala önemini koruyor.

E-posta pazarlamasında başarıya ulaşmak ve yüksek dönüşüm elde etmek için bir plan oluşturmak ve bu plan dahilinde eksiksiz olarak harekete geçmek son derece önemli.

SendLoop olarak sizlere e-posta pazarlaması yaparken mutlaka test etmeniz gereken 4 noktayı inceledik…

1- Konu alanın kontrolü

E-posta pazarlaması yapan birçok firma ve bu konudaki uzmanlar, etkili bir konu başlığı oluşturmanın kullanıcıya e-postayı okutmanın en kolay yolu olduğunu düşünüyor. Etkili bir başlığın, dönüşüme giden yoldaki ilk adım olduğunu söyleyebiliriz.

Örneğin “Büyük tatil indirimi” güzel bir başlık olabilir. Fakat kullanıcıyı eyleme yönlendirmeyebilir. Bu nedenle “Büyük tatil indiriminden hemen yararlanın” cümlesi içerdiği call-to-action nedeniyle kullanıcıyı harekete geçmeye teşvik edebilir.

2- Firma adının kullanılması

E-posta pazarlamasında mutlaka dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de e-postalarda gönderici adının bulunduğu alanda firma isminizin kullanılması. Bu alanda genellikle konu kısmından farklı ve daha dikkat çekici yazı karakteri kullanılır. Bu nedenle okuyucunun dikkatini ilk olarak gönderici alanındaki bilgi çeker. Göndericinin belirsiz olduğu bir e-postanın okunma oranının düşük olacağını tahmin etmek pek zor da değil.

3- Teklif kontrolü

E-postanızın kullanıcıya bir teklifte bulunması son derece önemli. Herhangi bir sonuca varmayan, yönlendirme yapmayan bir e-postanın firmanın satışlarını desteklemesi beklenemez. Bu nedenle e-posta pazarlamasında, e-postanızın kullanıcıya teklifte bulunup bulunmadığını mutlaka kontrol etmeniz gerekir.

4- Hedef sayfası

E-posta pazarlamasında dönüşümün en önemli noktasının, hedef sayfaya yapılan bağlantı olduğunu söyleyebiliriz. Eğer e-postanızda yeni bir ürün tanıtıyorsanız web sitenize yaptığınız bağlantının, o ürünün satın alabileceği bir sayfaya ait olduğunu kontrol etmenizde fayda var. Kullanıcı hedef sayfaya ulaştıktan sonra sitenizin farklı sayfalarını da inceleyebilir. Bu nedenle e-posta pazarlamasının sonuçlarını incelerken hangi sayfaların daha çok ziyaret edildiğini incelemek size, kullanıcı tercihlerini tespit etmek, çapraz satış olanağı, daha sonraki kampanyalarınız için fikir edinme gibi birçok konuda avantaj sağlayabilir.

E-posta pazarlaması yaparken -birçok parametreyi göz önünde bulundurarak uygun bir strateji oluşturmak gerekiyor. Belirttiğimiz noktaları kontrol ederek gerekli güncellemeleri yapmak sizin de e-posta pazarlamasında daha başarılı olmanıza yardımcı olabilir. Ancak nasıl bir strateji ile izlerseniz izleyin bu konuda en önemli ihtiyacınızın size uzun vadeli güçlü bir e-posta pazarlama altyapısı sunan güvenilir bir iş ortağı olduğunu unutmamak gerekiyor. Siz de başarılı bir e-posta pazarlaması ile satışlarınızı artırmak istiyorsanız ücretsiz hesabınızı hemen oluşturarak Sendloop ile tanışabilirsiniz.

[subscribe_button lang=”tr”]