E-posta pazarlamasını kullanan firmaların en önemli hedefleri arasında gönderilen e-postaların başarıyla kullanıcılara ulaşması ve onların dikkatini çekmesi yer alıyor. Bu hedefe ulaşabilmek için birçok parametreyi göz önünde bulundurarak uygun bir strateji oluşturmak gerekiyor.

E-posta pazarlamasında başarıya ulaşabilmek için göz önünde bulundurulması gereken noktalardan biri de e-postalarınızın, kullanıcıların gelen kutusuna ulaşmasını sağlamak. Diğer bir deyişle, e-postalarınızın spam filtrelerine takılmaması. E-postalarınızın spam filtrelerinden etkilenmeden kullanıcılara ulaşmasını sağlamak için öncelikle dikkat etmeniz gerekenler arasında e-posta boyutları geliyor.

E-posta servislerinin spam filtrelerine takılmamak için e-posta boyutlarıyla ilgili dikkat etmeniz gerekenleri bir araya getirdik…

E-posta boyutu ve spam filtreleri

E-postalarınızın spam filtrelerine takılmadan kullanıcılara ulaşabilmesi için e-posta boyunuzu kontrol etmeniz son derece önemli. Yapılan araştırmalar bu konuda problem yaşamamak için tercih edilmesi gereken e-posta büyüklüğünün 15 KB-100 KB aralığında olması gerektiğini ortaya koyuyor.

Bu sınırlamaya sahip olan filtreler için e-postanızın 110 KB ya da 500 KB olması arasında bir fark olmuyor. 100 KB’ın üzerinde olan tüm e-postalar bu filtrelere takılabiliyor. Eğer şu hesaplara e-posta gönderecekseniz e-postalarınızın 100 KB sınırının altında olmasına dikkat etmeniz gerekiyor;

  • Apple Mail
  • Outlook
  • Google
  • Yahoo

E-posta boyutunu etkileyen bileşenler

E-posta boyutunu; temel e-posta şablonu, metin, resim, bağlantı (link) ve ekler gibi tüm bileşenler etkiler. Bu nedenle e-postanızı oluştururken tüm bu özellikleri göz önünde bulundurmanızda fayda var. Metin içeriğini belirlerken sadece metnin uzunluğunu değil, karakterlerin büyüklüğünü, renk ve diğer biçimlendirme seçeneklerini de kontrol etmeniz gerekiyor.

E-posta boyutu tek başına yeterli değil

E-postalarınızın spam filtrelerine takılmaması için e-postalarınızın 100 KB’ın altında olması tek başına yeterli değil. E-postalarınızın açılma süresi ve bu süreyi etkileyecek boyutta görsellere yer verilmemesi de bu anlamda önem taşıyor. Gönderdiğiniz e-postaların yazılı içeriğe sahip olmasına da bu noktada dikkat etmeniz gerekiyor. Sadece görselden oluşan bir e-postanın spam olarak algılanma olasılığı da yükseliyor.

E-postalarınızın spam filtrelerine takılmasını engellemek için tüm bu özellikleri gözden geçirip, e-posta boyutunuzu kontrol ettikten sonra gönderime başlamanızda fayda var. Sendloop e-posta pazarlamasına ilişkin ihtiyacınız olan her konuda size destek olmaya hazır. Eğer siz de e-posta pazarlamasını en doğru şekilde yaparak hedef kitlenize ulaşmak istiyorsanız, hemen ücretsiz hesabınızı oluşturabilirsiniz.

[subscribe_button lang=”tr”]