Size sadık olan müşterilerinizi mutlu edin. 14 şubat sevgililer gününde onlara kendilerini özel hissetmelerini sağlayacak teklifler sunmanızı öneririz. Böylece kullanıcalarınızın size olan sevgisi ve ilgisi artacaktır.

E-maillerinizi cinsiyete göre segmentleyebilirsiniz. E-maillerinizi hediyelerinizi duyurmak için kullanın ve müşterilerinze sevgililer gününün yaklaştığını hatırlatın. Bunabone listenizi segmentlereyerek sunarsanız daha hızlı aksiyon alabilirsiniz. Hem müşterilerinize bir kolaylık yaratmış olursunuz.

123

Gizli hayranlarınızı aşk dolu taraftarlara çevirin. Sevgililer günü insanların sevgilerini halka açık yerlerde  ifade etmeleri için harika bir gün. Ürünlerinizin hakkında kullanıcı yorumlarını paylaşıp net bir şekilde ürünlerinizin ne olduğunu ne satıyor olduğunuzu ifade edin. Bu onların hoşuna gidecektir.

Blog okuyucularınızı tatil alışverişcilerinize dönüştürün. Blog unuz sadece içerik bilgisi paylaştığınız bir mecradan çok daha fazlasıdır. Dükkanınızda neler olup bittiğini anlatığınız bir kanaldır. Blog unuzu eğlenceli ve eşsiz hediye fikirlerini paylaşmak için kullanabilirsiniz, tabii bunu sevgililer günü hediyeleriniz içinde yapabilirsiniz. Sevgililer gününe özel postlarınızda cinsiyete göre ayrıştırdığınız hediyeleri sunabilir ve bunu e-mail marketing ile destekleyebilirsiniz.

81eba9fe55fac51ea30b9449abf20a2e

Herkese aşkı gösterin. Son dakikacılar için promosyonlar ve ilave hizmetler sunun. Ücretsiz kargo gibi..

Kullanıcılarınızın hediye seçimini kolaylaştırın. Harika hediyeleri bulmak için kolaylaştırın. Sevgililer gününe özel ürünlerinize özel bir sayfa yapın ve kulanıcılar fiatları kolayca öğrenebilsin ve bay/bayan hediyelerini ayırın.

d36a677b232dffd2201b847c51f61f9d

Garantili kargo teklif edin. 14 Şubat Sevgililer Günü. 15 Şubat değil. Garanti edeceğiniz kargo zamanını mutlaka web sitenizde, emaillerinizde, e- bültenlerinizde, sosyal mecralarda duyurun.  Kullanıcılarınızın ilgisini ve dikkatini çekecektir.

Aşk meleğinden ücretsiz bir hediye paketleyin. Size önerimiz, ürünlerinizi satın alan müşterilere promosyon ürünlerinizide sunun. Dükkanınızda çalışanlara “aşk” konseptli kıyafetler giydirebilirsiniz. Müşterilerinizin hoşuna gidecektir.

5bbac426d3ecc9ccbadd78b9d4a31741

Dükkanınızın romantik taraflarını gösterin. E-ticaret sitenizin ana bannerında sevgililer günü konseptli bir görsele yer verin. Ürün açıklamalarınızı sevgi dolu cümlelerle ifade edin.  Logonuzu sevgililer gününe özel hale getirebilir veya dükkanınızı sevgililer günü konseptine uygun dizayn edebilirsiniz.

Hediye gönderimlerinde iade politikalarınızı  sunun. Müşteri hizmetleri ekibiniz, müşterilerine hediye seçiminde yardımcı olabilir buna rağmen  yine de iade etmek isteyenler olabilir bunu bir çok nedeni olabilir bu işi müşterileriniz tarafında kolaylaştırmanız marka imajınız için harika olacaktır. Ayrıca iade politikanızın sitenizde görünür halde olması için uygun bir zaman.

c3d1f2d66cc511aac02b89377904dc39

Sosyal mecraları kullanarak sevgililer gününü etkin kullanabilirsiniz. Sosyal medya sizin orta ölçekli pazarlama kanalınız. Facebook twitter pinterest tumblr instagram gibi mecralarda uygun  görsellerle sevgililer gününü kutlayabilirsiniz.

İndirim ve satış eşittir aşk. Özel promosyon veya indirimlerinizi sevgililer gününde müşterilerinize sunun. Daha sonraki alışverişlerinde kullanmaları için indirim kuponları sunmak bize harika bir fikir gibi geliyor ve rakiplerinizin ne yaptığınıda takip etmek önemli onlardan farklı bir şeyler ortaya koymanız ilgileri üzerinize çekmeyi başarabilecektir.

[subscribe_button lang=”tr”]