Email marketing kampanyaları ve pazarlama otomasyonu senaryoları için geri dönüşüm oranı takibi

Pazarlama otomasyonu senaryolarından ve email marketing kampanyalarınızdan ne kadar gelir elde ettiğinizi görmenizi sağlayan özelliğimizi bu hafta içinde aktifleştirdik.

Diyelim ki Sendloop’un Facebook Lead Ads entegrasyonu aracılığıyla 2 günde işiniz için 1000 yeni potansiyel müşteri kazandınız, ve bu kampanya için $100 ödediniz.

Daha sonra, Sendloop’u haftalık email marketing kampanyaları göndermek için kullandınız ve potansiyel müşterilerinizin siteniz üzerinden alışveriş yapması için pazarlama otomasyonu senaryoları kurguladınız. Topladığınız bu 1000 potansiyel müşterinin 670’i emaillerinizi açtı. Emailleri açan 670 kişiden 430’u aksiyon linkine tıkladı, ve 430 tıklayan kişiden 50’si e-ticaret sitenizden en az bir ürün aldı. Bu satışlardan $4000 gelir elde ettiniz.

Facebook Lead Ads reklamı harcamanıza ek olarak Sendloop ile email göndermek ve pazarlama otomasyonu senaryoları kurgusu için $118 harcadığınızı varsayalım. Yani toplam olarak $218 pazarlama gideriniz var.

$4000’lık bir satış yaptığınızda pazarlama faaliyetlerinin geri dönüş oranı %1734.86 oluyor.

Şimdiye kadar, email marketing ve pazarlama otomasyonu kurgularından ne kadar geri dönüş elde ettiğinizi takip edemiyordunuz. Ancak şimdi Sendloop, geri dönüş oranını gerçek zamanlı olarak takip edebilmenizi sağlıyor.

Sendloop’un geri dönüş oranı takip pikselini websitenizin sayfalarına eklediğinizde – ki bu sadece 1 dakikanızı alıyor ve Google Analytics kodu eklemek kadar kolay – Sendloop sitenizdeki ziyaretçi aktivitelerini ve geri dönüş oranlarınızı takip ediyor.

Sizin yapmanız gereken tek şey de, email marketing kampanyalarınız ve pazarlama otomasyonu senaryolarınızda geri dönüş takibi özelliğini aktifleştirmek.

Email marketing kampanyalarınızdan ne kadar geri dönüş sağladığınızı görünce, bu yeni özelliği çok seveceksiniz.

Yeni ve harika özellikler için takipte kalın!

[subscribe_button lang=”tr”]