Gmail Haziran ayı içinde DMARC politikasını değiştireceğini açıkladı. Faaliyet gösterdiğimiz ilk günden beri, kullanıcılarımızı kendi özel alan adlarını kaydetmelerini ve email marketing kampanyalarında “Kimden” email adresi olarak bu alan adlarını kullanmalarını teşvik ediyoruz. Bu sebeple, Sendloop kullanıcıları Gmail’in DMARC politikası değişiminden etkilenmeyecekler.
“Kimden” email adresini Gmail uzantılı bir mail adresi olarak veren göndericilerin Gmail uzantılı email adreslerine toplu email gönderilebilirliği Hazirandan itibaren sıfır olacak. Çünkü Gmail üçüncü Parti göndericilere karşı tolerans seviyesini düşürüyor ve Gmail uzantılı email adreslerinden iletilen toplu emailleri geri çeviriyor. Teknik olarak konuşmak gerekirse, Gmail’in DMARC politikası p=reject olacak.

Bu değişim Sendloop kullanıcılarını nasıl etkiler?

Sendloop kullanıcıları bu değişimden negatif olarak etkilenmeyecekler. Çünkü Sendloop kullanıcıları email gönderirken, kendi alan adları uzantılı emaillerden gönderim yapıyorlar.
Gmail neden böyle bir karar aldı?
Gmail’in bu kararının sebebi spammer’ların alıcıları yanıltıcı email göndermesini önlemek. DMARC’ın yardımıyla “Kimden” email adresi uzantısı gmail olan kimse herhangi bir email marketing servisinden (Sendloop’da dahil) toplu gönderim gerçekleştiremeyecek. Bunun yan etkisi olarak, DMARC politikasına uygun gönderim yapanlar da zaman zaman bu politika değişiminden etkilenebilir.

Ne yapılmalı?
En doğru çözüm kendi özel alan adınızı ilgili servislere (Godaddy, Name.com, vb.) kaydettirmek ve bu alan adı uzantılı email adreslerini “Kimden” email adresi olarak kullanmak. Bu, gönderilebilirlik sorununu çözmek için en iyi yol olacaktır.

[subscribe_button lang=”tr”]