Görsellerle desteklenmiş HTML e-postalar, toplu mail gönderimlerinin etkisini arttıran ve en çok kullanılan yöntemlerin başında gelmektedir. Görsellerin etkili kullanımı bütün bir kampanyanın kaderini etkileyebilecek kadar büyük bir önem taşımaktadır. Etkileyici görsellerin yer aldığı e-posta kampanyaları diğerlerine oranla çok daha yüksek dönüşüm oranlarına ulaşmaktadır.

Fakat görsellerle çalışmak herkes için çok pratik olmayabilir. E-postaya en uygun görseli bulmak ve görseli istenilen şekilde düzenleyebilmek için kullanılacak üçüncü taraf araçlara sahip olmak her pazarlama uzmanı için kolay olmayabilir. Adobe Photoshop ve benzeri uygulamalar her ne kadar grafik uzmanları için artık bir endüstri standardı olsa da, pazarlama dünyasında daha pratik bir çözüm bulmak şart.

İşte bu noktada Sendloop bu soruna çözüm getirerek kullanıcıları için işleri kolaylaştırmak adına Adobe Creative Cloud aracıyla entegre olarak e-posta içeriğinizde kullandığınız görselleri kolayca düzenlemenizi sağlıyor. Üstelik bu özellik sayesinde artık sadece birkaç tıkla görsellerinize farklı filtre ve etiketler ekleyebilir, onları optimize edebilir kısacası görsellerinizi kolayca en baştan tasarlayabilirsiniz.

Bu özelliği kullanabilmek için e-postanızı oluştururken aşağıdaki görselde gördüğünüz resim simgesini tıklayıp, kullanmak istediğiniz görseli sürükleyip ilgili alan bırakmanız yeterli.

ss01

Daha sonra “edit” yani düzenle butonunu tıklayarak görselinizi düzenlemeye başlayabilirsiniz. Görsel düzenleyici ile parlaklık, kontrast, renk doygunluğu gibi görseli geliştirecek ayarlamalar yapabilirsiniz. Ayrıca kullandığınız görsele farklı efektler uygulayabilir, çerçeve, çıkartma, metin ekleyebilir veya yeni şekiller çizebilirsiniz. Üstelik tüm bunları yapabilmek için artık farklı bir araca, uygulamaya ya da teknik bilgiye ihtiyacınız yok!

ss02

Görsel düzenleyici sayesinde birkaç tıkla yapabileceklerinizi görmek için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

[subscribe_button lang=”tr”]