E-posta listenize üye olan kullanıcılar üzerinde olumlu bir ilk izlenim oluşturmak istiyorsanız, onları bir hoş geldin e-postasıyla karşılamanızda fayda var. Yapılan araştırmalara göre e-posta listesine üye olan kullanıcılara ilk 48 saatte hoş geldin e-postası ileten firmalar kullanıcılarla daha yakın ve kalıcı ilişkiler kurmayı başarabiliyorlar.

Firmanızın sunacağınız öneri, fırsat ve kampanyalarla ilgilenen ve bu bağlamda e-posta listenize üye olan kullanıcılarınıza bir teşekkür niteliği de taşıyan hoş geldin e-postalarını kişiselleştirerek daha sağlam bir ilişki oluşturmanız da mümkün.

Peki, firmanız yeni kullanıcılara bir hoş geldin e-postası gönderdiğinde hangi avantajları elde edebilir? Sendloop olarak, hoş geldin e-postası hakkında firmanızın bilmesi gerekenleri sizler için derledik…

Hızlı bir şekilde bilgi sunabilirsiniz
E-posta listenize yeni üye olan kullanıcıların firmanızdan beklentileri genellikle yüksektir. E-posta listenize abone olduklarında, ihtiyaçlarına uyan, beklentilerini karşılayan e-postaları gelen kutularında görmek isterler. Siz de kullanıcılarınıza hoş geldin e-postası göndererek, onların yakın gelecekte gelen kutularında görecekleri konuların neler olacağını aktarabilirsiniz.

Örneğin hoş geldin e-postası içerisinde indirim dönemlerinden ve olası kampanyalardan bahsedebilirsiniz. Görsel öğelerle desteklenmiş başarılı bir hoş geldin e-postası hazırladığınızda, hem kullanıcılarınızı kolaylıkla etkileyebilir, hem de hızlı bir bilgi paylaşımı yapabilirsiniz.

Satış oranlarınızı artırabilirsiniz
E-posta listenize abone olan kullanıcılar çoğunlukla daha önce firmanız, ürün veya hizmetleriniz hakkında bilgi sahibi olan ve sunacağınız önerileri duymak için heyecan duyan kişiler. Dolayısıyla e-posta listenize yeni abone olan kullanıcılar firmanız tarafınızdan gönderilen bir hoş geldin e-postasını görünce heyecanları daha da artabilir.

Hatta etkili bir hoş geldin e-postası sayesinde web sitenize yönelerek alışveriş yapmaları da mümkün. Eğer kullanıcılarınızı alışveriş yapma konusunda cesaretlendirmek istiyorsanız, hoş geldin e-postasına çeşitli promosyonlar da ekleyebilirsiniz. Örneğin yapacakları ilk alışverişte toplam tutar üzerinde yüzde 20 indirim sağlamanız onlar için kaçırılmayacak bir fırsat olabilir.

Zamandan tasarruf edebilirsiniz
Günümüz dinamik koşullarında her ölçekten firma sahibinin öncelikli amacı, müşteriler üzerinde kısa sürede olumlu etki yaratabilmek. Bu anlamda yeni abonelerinize göndereceğiniz hoş geldin e-postası son derece önemli. Çünkü hoş geldin e-postası sayesinde uzun vadede elde edilebilecek güven duygusu, marka imajı gibi önemli unsurları oluşturmak bir e-posta içeriğiyle mümkün. Aynı zamanda hoş geldin e-postasının formatını daha önceden belirlemeniz firmanızın zamandan tasarruf etmesini de sağlıyor. Sonuç olarak, yeni abonelerin gelen kutularına gönderdiğiniz etkili hoş geldin e-postaları sayesinde hem firmanız hem de müşterileriniz kazançlı duruma geçebilir.

Siz de başarılı bir hoş geldin e-postası hazırlayarak marka imajınıza olumlu katkıda bulunabilir, güven duygusu oluşturabilir ve müşterilerinizi satışa yönlendirebilirsiniz. E-posta pazarlaması konusunda ihtiyacınız olan her türlü desteği sağlamak için Sendloop her zaman yanınızda. E-posta pazarlaması yoluyla hedef kitlenize ulaşmak için hemen ücretsiz hesabınızı oluşturarak Sendloop ile tanışın.

[subscribe_button lang=”tr”]