Müşteri destek ekibimize en çok sorulan sorulardan biri de HTML emaillerde hangi yazı karakterlerinin kullanılabileceği. Bir emaili oluştururken, güzel görünen yazı karakterleri kullanmayı herkes ister, ama konu HTML’e ve email istemcileri olunca bu her zaman mümkün olmuyor. Emaillerde kullanılan yazı karakterlerinin her zaman görünür olması için cross-platform yazı karakterlerini kullanmak gerekli.

Email istemcileri ilk kez email alacak olan kişilerin görsellerini bloklama, ve email-safe denilen yazı karakterlerinin kullanılmaması durumunda, bu yazı karakterlerini görüntülememe gibi katı kurallara sahip. Bu yazıda HTML emaillerinizde email istemcileri için en yüksek uygunluğa sahip olmak için kullanılabilecek yazı karakterlerini bulacaksınız.

Temelde bahsettiğimiz gibi cross-platform ya da email-safe yazı karakterleri kullanılmalı. Email istemcileri için en yüksek uygunluğa sahip olmak için Sans Serif, Sans, ya da Monospace email-safe yazı karakterlerini kullanmanızı öneriyoruz. Bunlar en uygun yazı fontları olacaktır. Aşağıdaki yazı karakterlerini kullanmanız durumunda da gönderim yaptığınız pek çok kişi emaillerinizi okuyabilir halde olacaktır.

Sans Serif
Arial
Arial Black
Tahoma
Trebuchet MS
Verdana
Serif
Courier
Courier New
Georgia
Times
Times New Roman
Monospace
Courier
Courier New

Bu yazı karakterlerine ek olarak, her ihtimale karşı aşağıdaki yazı karakterlerinden birini de yedek olarak kullanmanızı öneririz.

Sans Serif Backup/Fallback Fonts
Century Gothic
Geneva
Lucida
Lucida Sans
Lucida Grande
Serif Backup/Fallback Fonts
MS Serif
New York
Palatino
Palatino Linotype
Monospace
Lucida Console
Monaco

Email-safe yazı karakterleriyle ilgili güncel bilgiler için w3schools CSS Web Sade Fonts sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

[subscribe_button lang=”tr”]