hello@sendloop.com (888) 979 7363 Help Center
Sendloop

HTML E-postalarda Kullanılan Yazı Karakterleri

Written by Begum Bekdemir on September 6, 2016

Müşteri destek ekibimize en çok sorulan sorulardan biri de HTML emaillerde hangi yazı karakterlerinin kullanılabileceği. Bir emaili oluştururken, güzel görünen yazı karakterleri kullanmayı herkes ister, ama konu HTML’e ve email istemcileri olunca bu her zaman mümkün olmuyor. Emaillerde kullanılan yazı karakterlerinin her zaman görünür olması için cross-platform yazı karakterlerini kullanmak gerekli.

Email istemcileri ilk kez email alacak olan kişilerin görsellerini bloklama, ve email-safe denilen yazı karakterlerinin kullanılmaması durumunda, bu yazı karakterlerini görüntülememe gibi katı kurallara sahip. Bu yazıda HTML emaillerinizde email istemcileri için en yüksek uygunluğa sahip olmak için kullanılabilecek yazı karakterlerini bulacaksınız.

Temelde bahsettiğimiz gibi cross-platform ya da email-safe yazı karakterleri kullanılmalı. Email istemcileri için en yüksek uygunluğa sahip olmak için Sans Serif, Sans, ya da Monospace email-safe yazı karakterlerini kullanmanızı öneriyoruz. Bunlar en uygun yazı fontları olacaktır. Aşağıdaki yazı karakterlerini kullanmanız durumunda da gönderim yaptığınız pek çok kişi emaillerinizi okuyabilir halde olacaktır.

Sans Serif
Arial
Arial Black
Tahoma
Trebuchet MS
Verdana
Serif
Courier
Courier New
Georgia
Times
Times New Roman
Monospace
Courier
Courier New

Bu yazı karakterlerine ek olarak, her ihtimale karşı aşağıdaki yazı karakterlerinden birini de yedek olarak kullanmanızı öneririz.

Sans Serif Backup/Fallback Fonts
Century Gothic
Geneva
Lucida
Lucida Sans
Lucida Grande
Serif Backup/Fallback Fonts
MS Serif
New York
Palatino
Palatino Linotype
Monospace
Lucida Console
Monaco

Email-safe yazı karakterleriyle ilgili güncel bilgiler için w3schools CSS Web Sade Fonts sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Satışlarınızı ve websitesi ziyaretçi adedinizi arttırmak, taktik ve araçları öğrenmek için şimdi kayıt olun:

Abone listemize üye olun

Subscribe To Our Mail List

Get notified about latest email marketing trends, tips and tricks by subscribing to our mail list. You will receive our newsletter once a month.

Subscribe to our mail list

Building an e-commerce emailing strategy for success

Easy to apply tips and tricks for increasing your e-commerce sales with email marketing

Download the free e-book
 
CALL US FOR DETAILS