Hazırladığınız e-postaların kullanıcılarınızın gelen kutularında etkileyici görünmesini istersiniz. Ancak bütün zamanınızı tasarım için harcayamayacağınızdan, pratik olarak hazırlayabileceğiniz tasarımlara ve bazı şablonlara ihtiyaç duyabilirsiniz. Harika görünen e-postalar hazırlamanın en kolay ve hızlı yollarından biri hazır e-posta temaları kullanmak olabilir. Ancak tema da kullanıyor olsanız dikkat etmeniz gereken bazı ince noktalar var.

İşte, e-posta tasarlarken dikkat edilmesi gereken en önemli ayrıntıları sizin için inceledik.

Karmaşık ya da kafa karıştıran görsellerden uzak durun
Zorlayıcı görüntüler okuyucuların dikkatini çekmek için önemli olabilir ancak içeriğin önüne geçen ya da potansiyel olarak dikkat dağıtıcı veya müşterilerinizi rahatsız edebilecek bir görsel kullanmak istemezsiniz. Basit, içerikle alakalı ve eğlenceli görüntüleri kullanmaya çalışmanızda fayda var. Bu açıdan, herkesin hemen mesajınızla ilişkilendirebileceği, net görüntüleri tercih etmeniz en iyisi. Şaşırtıcı veya kafa karıştırıcı görüntülerden kaçınırsanız, e-maillerinizin kullanıcılar üzerindeki etkisi de artabilir.

Zor okunan yazı tiplerini kullanmamaya özen gösterin
E-posta bültenlerinizin temel amacı iletişimdir ve bu da şüphesiz kelimeler yardımıyla olur. Ancak kullanıcılar bu kelimeleri okumakta güçlük çekiyorsa bir süre sonra sizden gelen e-postaları dikkate almamaya başlayabilirler. Bunun için çok küçük yazı tipleri kullanmaktan kaçınmanızda fayda var. Bu özellikle hedef kitlesinin çoğu 50 yaş ve üzeri olan şirketler için oldukça önemli. Ayrıca e-postalarda çok fazla yazı tipi kullanmanın da okunmasını güçleştiren hataların başında geldiğini unutmayın.

Kendinizi tanıtmayı unutmayın
E-postalarınızın bir bölümünde iletişim bilgilerini, şirket misyonunu ve sosyal medya profillerini koymak e-postalarınızın daha profesyonel görünmesini sağlayabilir. Ayrıca, bu şekilde, okurların gelen kutularının dışında da sizinle iletişim halinde olmalarını kolaylaştırabilirsiniz.

Çok sık tema değiştirmeyin
İyi bir tema hazırladıktan sonra onu daha da geliştirmek adına sıkça değiştirmek işleri zorlaştırabilir. E-postalarınızın sürekli değişiklik göstermesinden kaçınmanız önemli. Temanıza belli bir süre bağlı kalmanız e-maillerinizin kullanıcılar tarafından hızlıca fark edilmesine yardımcı olabilir, bir süre sonra e-postanın kimden geldiğini bir bakışta anlamaya da başlayabilirler.

Renk uyumsuzluğundan kaçının
E-postanızda her zaman renkleri uyumlu kullanmaya özen gösterebilirsiniz. Logo ve şirket renkleri ile uyumlu bir renk düzeni oluşturduğunuzda marka bilinirliğinize de hizmet eden e-posta kampanyaları hazırlayabilirsiniz. Böyle renkleri bulma ve uyumu yakalama konusunda yardıma ihtiyacınız varsa harika Sendloop temaları işinizi kolaylaştırarak, tasarım derdini büyük oranda ortadan kaldırabilir. Bu sayede kullanıcılarınız sizden gelen e-postalarda sitenizin görüntüsünü ve dokusunu daha fazla hissedebilirler.
Müşterilerinizin açıp okumak isteyeceği e-postalar tasarlamak bir sanat olarak değerlendirilebilir. Giderek artan sayıda şirketin e-posta pazarlamasına yönelmesi, potansiyel müşterilerin gelen kutularında biriken pek çok mesaja sebep olmuyor. Bütün bu e-postaların arasından öne çıkabilmek ve e-postalarınızın okunabilmesini sağlamak için Sendloop temaları en büyük yardımcınız olabilir. Gelin, hemen ücretsiz hesabınızı oluşturun ve e-posta pazarlamasında Sendloop ile başarıya giden basamakları çıkmaya başlayın.

[subscribe_button lang=”tr”]