Firmanızın daha fazla potansiyel müşteriye ulaşmasını sağlamak için tercih edebileceğiniz dijital pazarlama yöntemlerinden biri de e-posta pazarlaması. Web sitenizi ziyaret etmiş olan internet kullanıcılarına ya da müşterilerinize göndereceğiniz e-postalar satışlarınızı ve marka bilinirliğinizi artırmanıza yardımcı olabilir.

Peki dijital pazarlama stratejisini yeni oluşturan küçük bir işletmeyseniz e-posta pazarlamasıyla potansiyel müşterilerinizi nasıl artırabilirsiniz? İşte SendLoop olarak küçük işletmeler için hazırladığımız e-posta pazarlama taktikleri…

Kullanıcıların ilgi alanına uygun içerik üretmek

Küçük bir işletme olarak e-posta pazarlamasıyla ulaşmak istediğiniz hedeflerden biri kullanıcıların sizi fark etmesini sağlamak olabilir. Bunun için en etkili yollardan biri de e-posta gönderilerinizde kullanıcıların ilgi alanına uygun bir içerik oluşturmak. Müşterilerinizin daha önce firmanızdan satın almış olduğu ürünler, cinsiyeti, yaş aralığı, eğitim düzeyi ve bunun gibi bilgiler e-posta listenizi sınıflandırmanıza yardımcı olabilir. Yaptığımız sınıflandırmaya uygun oluşturduğunuz içerikler kullanıcıların dikkatini kolayca çekebilir.

Kolay paylaşılabilir e-posta oluşturmak

Dijital dünyada başarılı olabilmek için olabildiğince fazla kişiye ulaşmak gerekiyor. Bunun içinde oluşturduğunuz içeriklerin kullanıcılar tarafından paylaşılması son derece önemli. E-postalarınızın tasarımını e-posta sağlayıcılarının sayfaları dışında okunabilecek şekilde oluşturmak, sosyal medya bağlantıları kullanmak böylece kullanıcıların e-postanızı kendi sosyal medya sayfalarında paylaşılmasını sağlamak e-posta pazarlama kampanyanızın etkisini artırabilir.

Sıcak bir iletişim dili kullanmak

E-postalar potansiyel müşterilerinize doğrudan ulaşmanızı sağlar. Bu nedenle e-posta yoluyla kullanıcılarla sağladığınız iletişimin samimi olması faydalı olabilir. E-postalarda eğer biliyorsanız kullanıcılara isimleriyle hitap etmek, sıcak bir iletişim dili kullanmak firmanız ile potansiyel müşterileriniz arasında bağ kurmanızı kolaylaştırabilir.

E-posta içeriklerinizin faydalı bilgi vermesine dikkat etmek

Birçok küçük işletme veya büyük marka çeşitli amaçlarla e-posta pazarlamasından yararlanıyor. Ancak herhangi bir plan olmadan hareket eden ve e-postada ne anlatmak istediğini düşünmeyen firmalar başarıya ulaşamıyor. Anlatılmak istenen bir konu olmadan hazırlanan e-postaların başarıya ulaşması son derece zor.

Kullanıcılar pazarlama içerikli e-postaları okurken “Bu e-posta bana nasıl bir fayda sağlar?” sorusuna yanıt bulmaya çalışır. Bu nedenle bir işletme olarak siz de e-postalarınızda potansiyel müşterilerinizin bu sorusuna cevap veren, onlara fayda sağlayan bir içerik oluşturmanız gerekiyor.

E-posta pazarlaması yapmadan önce birçok parametreyi göz önünde bulundurarak uygun bir strateji oluşturmak gerekiyor. Siz de paylaştığımız ipuçlarını değerlendirerek işletmenizin daha fazla kullanıcı tarafından bilinmesini sağlayabilir ve satışlarını artırabilirsiniz. Ancak nasıl bir strateji ile e-posta pazarlaması yapacak olursanız olun en önemli ihtiyacınızın size uzun vadeli güçlü bir e-posta pazarlama altyapısı sunan güvenilir bir iş ortağı olduğunu unutmamak gerekiyor. Siz de başarılı bir e-posta pazarlaması ile satışlarınızı artırmak istiyorsanız ücretsiz hesabınızı hemen oluşturarak Sendloop ile tanışabilirsiniz.

[subscribe_button lang=”tr”]