Kurban Bayramı kutlama e-postalarınızı Sendloop ile ücretsiz gönderin!
Tüm Sendloop kullanıcılarına, Kurban Bayramı’na özel 1500 e-posta gönderim kredisi ücretsiz yüklenmiştir! Bayramınız şimdiden kutlu olsun.

Kurban Bayramı kapıda! İşletmeler için fırsatlar zamanı. Doğru stratejilerle e-posta kampanyaları hazırlayanlar için bereketli bir ay olacak. Oyunu nasıl oynayacağınızı biliyorsanız bayram günleri genel kazançları arttırmak için karlı bir dönem.

Kurban Bayramı için e-posta pazarlama stratejileri neler olabilir? İlham perisine mi ihtiyaç duyuyorsunuz? İşte size bir kaç fikir!

Bayram tebriği kartları gönderin

Müşterilerinize isimleriyle hitap eden özel temalı bayram tebriği kartları yollayın! Marka bağlılığını artırmak için önemli! Tabii ki bu durumu suistimal etmemeniz gerekiyor.

Peki bunu nasıl yapacaksınız?

Sendloop üzerinden kişiselleştirilmiş e-posta göndermek çok basit. Aşağıdaki video linkinden adımları takip ederek kolaylıkla hazırlayabilirsiniz.

Size özel hazırladığımız, mobil cihaz uyumlu ve teknik bilgiye ihtiyaç olmadan harika bir bayram kutlama e-postası oluşturabiliceğiniz ücretsiz e-posta şablonumuz kullanıma hazır:

2016kurbanbayramısablon

Alernatif olarak aşağıdaki mobil cihaz uyumlu Kurban Bayramı e-posta şablonumuzu da kullanabilirsiniz:

kurbanbayrami_3
Hediye ve teklifler sunun

Eğer ürününüz Kurban Bayramına özel ise bu ürüne özel teklifler oluşturun.

Örneğin: J.CREW markasının $100 üstü alışverişte ücretsiz kargo teklifi ya da diğer örnekte özel akşam yemek takımları için sunulmuş %20 indirim. Siz de buna benzer kampanyalar oluşturabilirsiniz:

e338e5a4b394a77bc3aebb49ad61375a-1

a2522cd7f91787972ae144b1184addd4 (1)

Eğer Ürün/Hizmet Doğrudan Kurban Bayramıyla İlgili Değilse Ne Olur?

B2B Pazarındaysanız; Müşteri kitlenizin e-kitap, tanıtım broşürünü, tasarımlar, içerik veya müşterilerinin hayatını kolaylaştıracak bir parça satmak yardımcı olacaktır. Ücretsiz hediyeler de düşünebilirsiniz. Kısacası; müşterilerinizin size teşekkür etmelerini sağlayacak bir sebep verin!

İşte bazı fikirler:

  • Web sitesi grafikleri
  • E-posta şablonları
  • Hizmetler (işinizle ilgili)
  • Yazılı içerik şablonları
  • Araçlar (sosyal takvimler,..vb)
  • Abonelikler (Abonelik tabanlı şirketler hizmetlerinde bir ay indirim sunabilir)

Müşterilerinize hatırlatmalar yapın

Geçtiğimiz 2 yılda kurban bayramında sizden hediye-ürün almış kişilere indirim, ücretsiz kargo veya promosyon sunabilirsiniz. Burada önemli olan müşterilerinizi mağazanızdan ya da e-ticaret sitenizden tekrar alışveriş yapmaya teşvik edebilmek.

Yarışma düzenleyin

Yarışmalar dolaylı olarak satışların artmasını sağlar. Sosyal medya üzerinden düzenleyeceğiniz bir yarışma sizin için çok karlı olabilir. Firmalar yoğunlukla Facebook üzerinden yarışmalar düzenliyor ve geri dönüşlerden oldukça memnun kalıyorlar.

Sizin denediğiniz başka yaratıcı ve ilham verici bir pazarlama stratejisi var mı? Yorumlarınızda, okuyucularımız ile paylaşın lütfen!

Kurban Bayramınız şimdiden kutlu olsun!

[subscribe_button lang=”tr”]