Tam da bugün, RSS’den yararlanarak otomatik e-posta gönderme özelliğimizi sizlere sunduğumuz için büyük bir heyecan duyuruyoruz.

Bu özellik, uzun zamandır beklenen ve en çok sorulan-istenen özellikler listesinde şüphesiz ki bir numaradaydı. Bu yüzden mutlulukla söylüyoruz ki artık bu özellik tüm Sendloop kullanıcıları için kullanıma açık ve son derece hazır.

Peki ya nedir bu RSS-to-mail özelliği?

Cümlelerin içinde Türkçe’ye çevrilmesi unutulmuş gibi duran “rss-to-mail” kavramı, Really Simple Syndication söz grubunun kısaltmasıdır. Ve Türkçe’de “Çok Basit Birleştirme” şeklinde karşılık bulmuştur. Çok Basit Birleştirme sayesinde bir yayın akışına, bir web sitesine, bir haber kaynağına üye olduğunuzda en güncel konu başlıklarını ve bağlantıları yayınlandıkları anda tek bir yerden alabilirsiniz. Bu “tek bir yer” de şüphesiz ki e-posta olacaktır. Daha açıkça anlatmak gerekirse; bloglar, haber siteleri, e-ticaret siteleri ve türevi birçok siteye dair yeni içeriği, o siteleri ziyaret bile etmeden posta kutunuzda (inbox) bulacaksınız. Zaten RSS’in çevirisinde yer alan “birleştirme” kavramı da bu yeni içerikleri “toparlayıp” kullanıcıya sunmasından ileri gelmektedir.

en-features-rss1-tr

Ve çok daha önemlisi, içerik oluşturdukça RSS sayesinde e-posta’nın yaratılması otomatik olarak tetiklenecek ve yeniliklerden takipçileriniz kolayca haberdar olacaklardır. Bu da bir otomasyon kuracak ve hem daha pratik hem de daha teknolojiden nasibini almış bir yol izlemiş olacaksınız.

Alıcı tarafından bakıldığında RSS, zamandan yana büyük bir tasarruf sağlar. Kişiler takip ettikleri haber siteleri, blog ve benzeri içerikler sunan kaynakların yeni içeriklerini bunlar yaratıldığında tek bir yerden toplu şekilde görebilir. Bu durumun e-posta göndericileri ayağında ise firmalar ve kurumlar müşterilerine ve/veya üyelerine üyelerini yormadan ve akıllı bir yolla haber verebileceklerdir.

RSS-to-Email özelliği kimlere neler sağlar?

Bu müthiş özellik birçok farklı şekilde kullanılabilir. İşte bazı popüler kullanım yolları;

  1. Bloglar: Blog’unuza yeni bir ya da birden fazla içerik yarattığınızda Sendloop bunları bir e-postada bir araya getirerek üyelerinize, kullanıcılarınıza ya da müşterilerinize gönderir.
  2. E-ticaret siteleri: Sitenize yeni ürün(ler) eklediğinizde bunları kullanıcılarınızın görmesi için sitenizi ziyaret etmelerini beklemenize gerek yok! Sendloop bu yeni eklenen ürünlerin bilgilerini sitenizden alarak e-postaya yerleştirebilir dilediğiniz şekilde de gönderim yapabilir.
  3. SaaS & Yazılım Sahipleri: Sunduğunuz ürüne, platforma ya da yazılıma herhangi bir yeni özellik eklediğinizde Sendloop, kullanıcılarınızı bundan haberdar edebilir. Bu e-postayı “Yeni Özelliklerin Duyurusu” olarak kurgular var takipçileriniz onlar için sunduğunuz yeni hizmetle ilgili vermek istediğiniz tüm bilgilere bu e-postalar aracılığıyla ulaşmış olurlar.
  4. Örneğin her Cuma günü sitenizdeki favori bir grup içeriği “Haftanın Özeti” olarak kullanıcılarınıza gönderebilirsiniz.
  5. Haftadan da önce her günün sonunda tercih edilen popüler haber kaynaklarının yardımıyla “Günün Özeti” e-postası gönderebilirsiniz.
  6. Yine RSS-to-mail sayesinde sürekli takip etmeden rakiplerinizin aldıkları her yeni aksiyondan haberiniz olabilir. Her bir duyuru size ekibinize bir e-posta uzaklığında olacaktır!

en-features-rss2-tr

Bu Özelliği Nasıl Kullanırım?

Çok kolay bir şekilde! İster 70’den fazla farklı template seçeneğimizden birini seçerek sürükle-bırak editörü ile ister HTML kod editörü e-posta oluşturun dilediğiniz kadar çok yere ve istediğiniz miktarda RSS okuyucusu yerleştirebilirsiniz. Sadece bu adımları takip etmeniz gerekecek ve yeterli olacak:

  1. İleri HTML düzenleyici sayfasını açın. Araç çubuğunda  “Dinamik İçerik Ekle” seçeneğine tıklayın.
  2. Sonrasında “Bir rss kaynağından yayınla”ı seçin.
  3. Bu işlem sonrasında e-postanızın HTML koduna bir dinamik rss bloğu eklenmiş olacak. Sonrasında ise kolaylıkla şablonunuzu düzenleyin. İşte hepsi bu kadar!

Bu hem kolay kullanılabilen hem de etkisi güçlü bir özellik. Bir başka deyişle, abonelerinize (veya kendinize) otomatik bir bildirim sistemi kurmuş oluyorsunuz.

Bundan sonra Sendloop’u kullanan herkes, e-postalarını bu özellik ile zenginleştirebilir böylece daha “akıllı” bir e-posta pazarlaması stratejisi oluşturma yolunda büyük bir adım atmış olur. Konuyla ilgili sormak istedikleriniz olursa da yanıtlamaktan büyük mutluluk duyarız!

[subscribe_button lang=”tr”]