E-posta pazarlaması, firmalara birçok açıdan büyük getirileri olan düşük maliyetli bir kanal olarak, yıllardır gücünü koruyor. Bu açıdan başarılı e-posta pazarlamasının en önemli özelliğinin; belirli bir plan çerçevesinde oluşturularak, tutarlı bir şekilde sürdürülmesi olduğunu söyleyebiliriz. Tutarlı bir e-posta pazarlaması, firmanıza; müşterilerinizi bilinçlendirmek, onlarda marka sadakati oluşturmak, satışları artırmak, zaman ve paradan tasarruf etmek gibi pek çok avantaj sağlayabilir.

Şimdi, tutarlı e-posta pazarlamasının firmanıza sağlayabileceği tüm bu avantajlara daha yakından bakalım…

1- Müşterilerinizi eğitebilirsiniz
Eğer müşterileriniz, firmanızın sunduğu hizmeti, ürünü, faydayı net olarak anlayamazsa, bu durum başarınızı büyük ölçüde etkileyebilir. Bu noktada, müşterilerinize kendinizi tanıtmanın, ürünlerinizi, hizmetlerinizi anlatmanın ve sunduğunuz faydalar konusunda onları bilinçlendirmenin birçok farklı yöntemi olduğundan söz edilebilir. Yine de e-posta pazarlaması genellikle listenin ilk sıralarında yerini alır.

Çünkü güçlü içerik, etkili görseller ve doğru zamanlamayla tutarlı bir şekilde oluşturacağınız e-posta kampanyaları; içerik konusunda size tanıdığı özgür alan, hedef kitlenizin onayını alması ve diğer kanallara göre düşük maliyetiyle müşterilerinizi eğitme konusunda işinizi oldukça kolaylaştırabilir.

Zamanlama ve içerik olarak tutarlı e-postalar yoluyla; ürününüzün nasıl kullanıldığını veya hizmetinizin sağlayacağı faydaları, ürününüze nasıl ulaşılabileceğini, onun nerelerde kullanılabileceğini anlatabilirsiniz. Bu da müşterilerinizi eğitmenizi ve dönüşümlerinizi de artırmanızı sağlayabilir.

2- Müşterilerinizle markanız arasında bağ kurabilirsiniz
Düzenli olarak göndereceğiniz bilgilendirici e-posta bültenleri ile müşterilerinizin markanızı tanımasını sağlarken, uzun vadede onların güvenini kazanarak tanıdıkları, bildikleri ve tercih edecekleri ilk marka konumuna da gelebilirsiniz.

Eğer müşterileriniz sizden düzenli aralıklarla e-posta alamazlarsa, markanızdan uzaklaşabilir veya sizi tamamen unutabilirler. Bundan dolayı e-postaları, müşteri sadakati oluşturmak ve marka bilinirliğini artırmak için değerlendirebilmek oldukça önemli.

Bu amaçla, hedef kitlenize promosyon ve kampanya duyuruları haricinde de gerek şirketiniz hakkında gerek rakiplerinizden faklılaştığınız özellikleriniz hakkında etkileyici e-bültenler gönderebilirsiniz.

Sendloop un pinterest hesabından başarılı e-posta kampanyalarına göz atabilirsiniz. Ya da sizde hemen sendloop a üye olup şablon galerimizden uygun bir tasarımı seçip işe koyulabilirsiniz. Herhangi bir konuda desteğe ihtiyacınız olursa bizimle e-posta yolu ile merhaba@sendloop.com dan ya da telefon ile 0850 300 33 00 dan hemen iletişime geçebilirsiniz. Daha fazla zaman kaybetmeyin.

[subscribe_button lang=”tr”]