Günümüzde hem sektörlerin lider firmaları, hem de büyüme hedefi olan küçük ve orta ölçekli işletmeler dijital pazarlama alanında başarılı olmak için çeşitli çalışmalar sürdürüyorlar. Bu alanda yürüttükleri faaliyetlerin hem rakip firmalardan farklılıklarını ortaya koyabilmesi, hem de müşterilerin beklentilerini karşılayarak onları satışa yöneltmesi oldukça önemli.

Peki bunun için nelere dikkat etmemiz gerekir?

İlk olarak hedef kitleyi doğru analiz etmek gerekiyor
E-postalarınızı göndermeden önce, yaş, cinsiyet, meslek, medeni hal, daha önceki satın alma eğilimleri gibi farklı değişkenleri inceleyerek müşterilerinizi gruplara ayırmanızda fayda var.

Örneğin, 18-25 yaş aralığındaki kadın müşterileriniz için bir ürün tanıtımı yapmak istiyorsunuz. Eğer hazırladığınız e-postanın alıcıları bu gruba dahil kullanıcılardan oluşmazsa, doğal olarak hem istediğiniz dönüşüm oranını elde edemezsiniz, hem de marka imajınıza zarar vermeniz kaçınılmaz olur. Bu nedenle kullanıcıları kişisel bilgilerine göre segmente etmeniz ve belirlediğiniz gruplara doğru hedefleme yapmanız gerekli.

Uzun içerikler hazırlamak müşterilerinizi sıkabilir
Günümüzde e-posta kullanıcılarının uzun pazarlama içerikli e-postaları okumak için fazla vakitleri yok. Bu anlamda, e-posta içeriklerinizin çok uzun olmaması, müşterilerinize sunacağı faydayı net bir şekilde belirtmesi gerekiyor. İçeriklerinizi oluştururken ara başlıklar kullanmanız içeriklerinizin daha kolay okunmasını sağlayabilir. Aynı zamanda içerikte aktardığınız konuyla ilgili görsel öğeler kullanmanız estetik açıdan başarılı olabilir. Eğer müşterilerinizi etkilemek ve satışlarınızı canlandırmak istiyorsanız e-posta içeriklerinizin kısa ve net olması da son derece önemli.

Sendloop un e-posta şablon galerisiyle kısa zamanda etkileyici şablonlar hazırlayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken sürükle bırak editörümüzü kullanarak müşterilerinizin ilgisini çekebilecek içerikler hazırlamak. işte size aşağıda örnek bir e-posta şablonu diğer şablon tasarımlarına ulaşmak istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz

e732b041ec3f699ad193d7cfb89cfa18

Hızlı ve kolay bir şekilde açılma oranlarınızı. ve abone sayınızı artırmak istiyorsanız. Youtube kanalımızdan paylaştığımız e-mail marketing ipuçlarını, videolarımızı izleyerek öğrenebilirsiniz.

[subscribe_button lang=”tr”]