Hedef kitlenize dilediğiniz anda ulaşabilmek için yararlandığınız e-postalarınız için bir liste oluşturmanın pek çok farklı yöntemi var. Yararlandığınız farklı kaynaklardan e-posta listenize yeni abonelerin eklenmesi ve listenizin sürekli olarak büyümesi büyük başarı.

Bu noktada, hedef kitlenizin onayını aldınız ve işin en zor kısmını başardınız. Fakat onları etkilemek ve onlarla aranızda güçlü bir bağ oluşturmak için henüz yolun başında olduğunuzu unutmamanız çok önemli. Dikkat etmezseniz, yeni abonelerinize göndereceğiniz ilk e-postalar onları etkilemenizi sağlayabileceği gibi tamamen kaybetmenize de neden olabilir.

Bu açıdan yeni abonelerinize göndereceğiniz ilk e-postaların önemi tahmin ettiğinizden de büyük ve çok daha özen isteyen bir süreç. Bu süreç boyunca gönderdiğiniz ve ilk bağlarınızı kurduğunuz bu e-postalar başarılı olursa, onlarla gelecekteki birçok paylaşımınızı da garantilemiş sayılırsınız.

Peki, yeni abonelerinizi etkileyecek bu ilk e-postalar neler ve hedefe ulaşması için bunları hazırlarken nelere dikkat etmeli?

1- Hoş geldin e-postası
Yeni abonelerinize etkileyici bir hoş geldin e-postası göndererek iletişiminize sağlam bir adımla başlayabilirsiniz. Bunun için de ilk e-postanızın sıradan ve kuru bir hoş geldiniz mesajı olmaması çok önemli. Yeni abonelerinizin sizi tanıması ve ilk izlenimin olumlu olması için hoş geldin e-postanıza, ilk abonelere özel olarak bir indirim, bir hediye, bir fırsat ekleyebilirsiniz.

Aboneliği takip eden 2 gün içinde göndereceğiniz ve yeni abonelerinize bir fırsat sunan hoş geldin e-postanızın başlığına isim ekleyerek kişiselleştirmeniz de oldukça etkili bir başlangıç olabilir. Bunun için Sendloop pinterest hesabımızı inceleyebilirsiniz

2- Tanışma e-postası
Başarılı bir hoş geldinin ardından artık markanızı, ürünlerinizi, hizmetlerinizi kısaca tanıtmanın zamanı geldi. Bunun için şık ve bilgilendirici bir e-bülten göndermek en doğru tercih olabilir. Hizmetlerinizi, sunduğunuz faydaları, yaptığınız yenilikleri, haberleri içeren, kaliteli görsellerle desteklenmiş bu ikinci e-postanız sayesinde yeni abonelerinizle ilişkilerinizi güven ve samimiyet içinde bir adım daha ileriye taşıyabilirsiniz.

Eğer bu tanışma e-postasında firmanız hakkında bilgilendirmeyi tercih etmiyorsanız, bunun yerine yeni aboneleriniz için ürünlerinizle, hizmetlerinizle veya sektörünüzle ilgili eğitici, öğretici nitelikte bir içerik de oluşturabilirsiniz.

Sizin listenize abone olduğuna göre ilgilendiği bir alandasınız ve bu alan hakkında onlara fayda sağlayacak bilgilerin olduğu bir içerik, yeni abonelerinizle ilişkilerinizi geliştirme açısından oldukça etkili bir fırsat olabilir.

3- Promosyon e-postası
Aboneliği takip eden iki hafta içerisinde göndereceğiniz promosyon içerikli bir e-posta ile attığınız başarılı adımları pekiştirmeniz oldukça kolaylaşır. Bir indirim kuponu, hediye çeki veya özel bir fırsat sunduğunuz bu üçüncü e-posta ile onları unutmadığınızı, onlara değer verdiğinizi de göstermiş olursunuz ve böylelikle artık yeni abonelerinizi kazanmanın zaferini kutlayabilirsiniz.

Gönderdiğiniz bu promosyon e-postası ile yeni kullanıcılarınızı listenizde tutmayı başarmanın gururuyla onları rutin e-posta listeniz arasına alabilirsiniz. Artık sizi tanıyorlar, size güveniyorlar ve sizden fayda sağlayacaklarını da biliyorlar.

Tüm bunların yanında yeni abonelerinizle ilk ve en etkili iletişim aracı olan bu e-postaların başarısını ve etkinliğini ölçümlemeyi de ihmal etmeyin. Bu şekilde e-postaların açılma, okunma ve silinme oranlarına göre revizyonlar yaparak ve bunları da kendi içinde karşılaştırarak zamanla çok daha başarılı e-postalar hazırlayabileceğinizi unutmayın.

Açıkladığımız bu 3 e-posta ile siz de artık yeni abonelerinizi etkileyecek ve onlarla uzun süreli ilişkilerin temelini atacak sağlıklı bir iletişim sürecini kolaylıkla başlatabilirsiniz.

[subscribe_button lang=”tr”]